Запор що то таке

Запор, що це таке, причини виникнення

Дана проблема дуже поширена, це хвороба цивілізованого світу, яка викликана неправильним харчуванням і малорухливим, сидячим способом життя. У цивілізованих країнах запором страждає близько 40% дорослого населення. А серед людей старше 60 років відсоток збільшується до 80%. Проблема ця дуже актуальна для багатьох. 

Запор – це синдром уповільненого, утрудненого і систематично недостатнє спорожнення кишечника, який виникає з різних причин.

Симптоми запору:

  1. 👉Момент напруження під час акту дефекації займає більше чверті всього часу.
  2. 👉Тверда консистенція калу.
  3. 👉Відчуття неповного випорожнення після акту дефекації.
  4. 👉Кількість актів дефекації на тиждень – два і менше.

Якщо людина спостерігає у себе хоча б два з цих симптомів протягом трьох місяців, це підтверджує діагноз «запор».

Причини виникнення запору

Існує багато чинників виникнення запору, але найголовніші з них це неправильне харчування, недостатнє вживання води, малорухливий спосіб життя. 

  • 🔹Неправільное харчування.  🍔

Бідна на клітковину їжа рано чи пізно призведе до запору. Вона створює обсяг калових мас, тягне на себе воду і стимулює перистальтику кишечника. Багато клітковини міститься в овочах і фруктах, таких як: буряк, морква, гарбуз, бобові, капуста, груші, яблука, хурма, полуниця, апельсини, сливи, банани, абрикоси і малина. 

  • 🔹Недостаточное вживання води.🧴

У кишечнику в нормі відбувається всмоктування води. Якщо людина п’є мало води, то кал буде твердим і невеликим за обсягом. Зневоднений твердий кал – це ще і часта причина виникнення захворювань анального каналу і їх ускладнень. Доросла людина повинна вживати води з розрахунку 30 мілілітрів води на кілограм ваги в добу.

  • 🔹Малоподвіжний, сидячий спосіб жізні.🏃

 Фізичні вправи, особливо дихальна гімнастика і вправи з залученням в роботу м’язів живота, стимулюють перистальтику кишечника. При її ослабленні сповільнюється транзит калу, він довше знаходиться в кишечнику і з нього всмоктується більше води. Все це веде до запору. Перистальтика фізіологічно послаблюється з віком. Це найчастіша причина запорів у літніх людей.

У разі виникнення вищеперелічених симптомів необхідний візит до лікаря. 

Звертайтеся. Із задоволенням допоможу вам впоратися з цією проблемою.