Лікування геморою без операції
На початкових етапах можливе лікування геморою без операції. Важливо розуміти, що ефективне консервативне лікування можливо тільки за певних умов:
- початкова стадія захворювання, хронічний перебіг;
- чітке виконання пацієнтом лікарських рекомендацій;
- регулярний огляд у спеціаліста.
План маніпуляцій складається лікарем, виходячи з індивідуальних особливостей організму пацієнта, тяжкості патологічного процесу і анатомічних особливостей.
Саме тому не можна займатися самолікуванням, застосовувати домашні засоби і препарати з недоведеною ефективністю.
Медикаменти та схему їх прийому призначає проктолог – це можуть бути ректальні свічки, креми та мазі.
У деяких випадках позитивний результат дає фізіотерапія, корекція харчування, лікувальний масаж і інші способи лікування геморою без операції.
Методики безоперационного лікування геморою
Існує кілька сучасних безопераційних методик лікування, які лікар підбирає індивідуально:
- Застосування латексних лігатур. Щільне кільце встановлюється на основу гемороїдального вузла, викликаючи його некроз і відторгнення. Позитивні сторони цієї маніпуляції – безболісність, короткий період реабілітації. Але трапляються випадки рецидивів захворювання, а розрив латексної лігатури супроводжується кровотечею.
- Інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів. Патологічна тканину видаляється шляхом впливу високої температури – це викликає склерозування і відторгнення слизової оболонки.
- Медикаментозне лікування геморою, на ранніх стадіях захворювання для лікування застосовуються знеболюючі, протизапальні, тромболітичні, кровоспинних і флеботоніческіх засобів.
- Патогенетична терапія. Це лікування спрямоване на нормалізацію травлення і усунення запорів. Призначаються дієта і ферментні препарати.
- Тонусоповишающая терапія. Для поліпшення венозного тонусу прописують флеботоніческіе кошти, наприклад на основі троксевазина, трибенозида, і інших речовин.
- Антітромбозная терапія. Тромбоз гемороїдальних вузлів вимагає лікування антикоагулянтами, такими як гепариновая мазь. У гострій стадії захворювання, при запаленні вузлів, застосовують терапію комбінованими препаратами, що містять протизапальний, тромболитический і знеболюючий компоненти.
Якщо ви відзначаєте дискомфортні і больові відчуття в прямій кишці, проконсультуйтеся з проктологом Анастасією Копецького.
Чим раніше буде виявлено захворювання, тим вище ймовірність, що безопераційне лікування геморою буде ефективно.