Що таке лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопічна холецистектомія це:

хірургічне видалення жовчного міхура за допомогою мінімально інвазивної техніки. Операція виконується під наркозом. Лапароскопічна холецистектомія проводиться через проколи черевної стінки, в черевну порожнину вводяться хірургічні інструменти, а також лапароскоп – спеціальний прилад, що виводить на монітор об’ємне зображення внутрішніх органів.

Автор даної методики  Доктор Вівек Біндал  – баріатричні хірург в медичному центрі Університету Дьюка, а також в лікарні сера Гангу Рама в Нью-Делі, Індія.

Чому виконується лапароскопічне видалення жовчного міхура?

Основною причиною видалення жовчного міхура є наявність каменів в жовчному міхурі і ускладнень, які вони викликають.

Наявність каменів в жовчному міхурі називається жовчнокам’яну хворобу. Жовчні камені утворюються всередині жовчного міхура від речовин в жовчі, які стають твердими. Вони можуть бути розміром з піщинку і розміром з м’яч для гольфу.

Вам також може знадобитися цей тип операції, якщо у вас є наступне:

  • дискінезія жовчовивідних шляхів, що виникає, коли жовчний міхур неправильно спорожняєте жовч через дефект
  • холедохолітіаз, який виникає, коли жовчні камені переміщаються в загальний жовчний протік і потенційно викликають закупорку, яка перешкоджає дренированию жовчного міхура і решти жовчного дерева
  • холецистит, який є запаленням жовчного міхура
  • панкреатит, який представляє собою запалення підшлункової залози, пов’язане з жовчними каменями

Лапароскопічна хірургія краще відкритою ,  тому що ваш хірург робить менші розрізи. Невеликі розрізи знижують ризик інфікування, кровотечі і час одужання.

 Що відбувається після видалення лапароскопічного жовчного міхура?

Симптоми, пов’язані з прийомом їжі після операції з видалення жовчного міхура, виражені слабо і рідко, але у вас може виникнути деяка діарея.

Вам буде запропоновано ходити, як тільки ви прокинетеся і відчуєте себе краще. Ваш лікар повідомить вам про те, коли ви будете готові до більшості звичайних занять. Відновлення до звичайних занять зазвичай займає близько тижня.

Ви повинні дбати про свої рани розрізу, поки ви поправляєтеся. Це включає в себе миття їх правильно. Більшість людей можуть приймати душ на наступний день після операції.

Ваш лікар зніме шви на наступному прийомі.

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Копецька Анастасія Миколаївна
Average rating:  
 0 reviews