Видалити геморой лазером чи ні?

Видалити геморой лазером чи ні, в паціентів часто виниеає це питання.

Моя відповідь – не раджу.

У цій статті спробую аргументувати та пояснити своє категоричне ні.

На жаль, більшість пацієнтів дуже активно бігають за новими методиками, до кінця не вивчивши їх негативні моменти впливу на організм.

Почули про видалення геморою лазером і відразу шукають де можна зробити, а елементарно прочитати про вплив лазерного випромінювання в тому ж інтернеті – немає часу або бажання.

Це марно, адже це Ваше здоров’я і дбати про нього треба з розумом.

Отже, розповім про лазерне випромінювання.

Лазер це квантовий генератор, який випромінює вузький пучок електромагнітних хвиль з великою енергією. Лазери зараз широко застосовуються в медицині, але їх віддалені наслідки не вивчені до кінця.

Доведено, що лазерне випромінювання є шкідливим для організму.

Ушкоджувальними факторами можуть з’явитися як пряме (з самої установки), так і розсіяне, а також відбите випромінювання.

Лазерне випромінювання викликає опік тканин, на які воно спрямоване.

При видаленні гемороїдальних вузлів опік навколишніх тканин подовжує терміни загоєння ран і може призвести до стриктури (якщо видалити багато вузлів одномоментно і отримати опік слизової оболонки).

Крім цього лазерне випромінювання дуже згубно діє на органи зору та нервової системи (може навіть призвести до втрати зору, часто виникають вегетативно-судинна дистонія, астенічний і астено-вегетативні синдроми).

Під цим впливом знаходиться і лікар, який робить операцію.
Якщо видалити лазером гемороїдальні вузли з впливом пучка на судинну ніжку, відсоток рецидиву хвороби дуже малий, але побічні ефекти випромінювання змушують мене замислитися.

Я не ворог своєму здоров’ю, тому видаляти пацієнтам геморой лазером ніколи не ризикну.

Існують інші методи радикального видалення гемороїдальних вузлів без шкоди для здоров’я пацієнта та лікаря – видалення ультразвуковим скальпелем (Harmonic), апаратом Патона, Ligasure.

За допомогою цих методик значно прискорюється період реабілітації, рани заживають швидше, менш виражений больовий синдром.

Задумайтесь, історія знає безліч випадків, коли нові технології, до кінця не вивчені, починали застосовувати на практиці та отримували небажаний ефект.
Бережіть своє здоров’я та не робіть собі на шкоду!