Латексне лігування кільцями гемороїдальних вузлів

Латексне лігування кільцями гемороїдальних вузлів

Настільки хвилює мою душу ця методика, що не втрималася і вирішила написати для пацієнтів статтю до роздумів. І так, ще батько медицини Гіппократ придумав геморой лігувати, а в нинішньому варіанті ця методика застосовується з 1963 року. Суть її в накиданні латексної гумки (механічно або за допомогою вакууму) на гемороїдальний вузел і його подальше відмирання через 4-5 днів. Популярність цієї амбулаторної процедури в багатьох клініках мені зрозуміла – мало витрат, коштує дорого, амбулаторна процедура. Чому б і ні? А про це повинні задуматися пацієнти, які малоінформіровані щодо цієї процедури лікарем та й не зобов’язані розуміти патогенез розвитку геморою. Внесу певну ясність доступними словами.
Ця методика відноситься до нерадикального способу лікування геморою, дає рецидиви і хвороба повертається. Пишуть 80% позитивних результатів на сайтах клінік, де ця методика проводитися, насправді протягом наступних 5 років майже більш в 90% випадків знову з’являються вузли. І це мене не дивує, адже немає впливу на судинну ніжку, яка живить вузол і грає важливу роль в патогенезі розвитку геморою. Вузол цей відімре (якщо ще з нього раніше гумки не злетить, що дуже часто буває), але на місці його згодом знову з’явиться новий. Японці завжди попереду, вони придумали лікувати геморой патогенетично вплив на судинну ніжку, яка живить вузол). Операція ця називається іменем японського проктолога Морина, в Європі відома під абревіатурою THD. До цього звісно, нам ще далеко, будемо ще 50 років пропонувати пацієнтам лігування!
Пацієнт послухав лікаря – за 3 хвилини кину кільце йдеш додому і геморою немає. Добре подумав і погодився. Пацієнтові не розповіли про біль, ускладненнях і головне, що ці маніпуляції заберуть набагато більше часу і грошей, ніж радикальна операція! Вважаємо: за один візит найчастіше оперують 1 вузол (їх частіше 3), повторний огляд через тиждень, повторна процедура через 2-4 тижні. І це якщо ще все гладко і без ускладнень (про них нижче), то затягується лікування на 2-3 місяці постійних візитів і грошових витрат. Цікаво пишуть про методику – з маленького вузла часто гумка зісковзує, а великий не завжди за раз можна захопити. Тому великі вузли треба лігувати за кілька процедур. Залізні нерви і терпіння у пацієнтів.
Ускладнення – кровотеча, тромбоз вузла, парапроктит, алергічні реакції на латекс. І найголовніше, малоефективно. Мені вже досить, щоб не застосовувати цю методику. Досить багато вже прооперувала пацієнтів після латексних лігуванню. Я завжди чесна і зізнаюся, що 2 роки тому, підробляючи в одній з приватних клінік Києва, де керівництво наполягало на проведенні методики, я робила лігування, щоб переконатися в неефективності її. Половина пацієнтів відчувала сильні болі (після операції не у всіх так болить), а друга половина – дискомфорт. Пішла з приватної клініки і більше ні в одну не повернуся! Я зараз вільний лікар у виборі методик і способу лікування. Самі подумайте, чи сильно затратно купити залізний лігатор, латексні гумки і за хороші гроші робити цю амбулаторну маніпуляцію? Звичайно, ні. А ось ультразвуковий скальпель Harmonic коштує дуже дорого і не кожна клініка може його купити. А якщо і може, то треба багато часу, щоб окупити його і це невигідно. Ось тому і не сильно популярна ця методика, яка не травмує тканини, не залишає грубих рубців і рани заживають швидше. Я не займаюся лікуванням, яке не приносить ефект. Моя думка така: або лікуємо медикаментозно тих, у кого початкова стадія і хто боїться операції, або йдемо на радикальну операцію раз і на все життя. Амбулаторні методики для лікування геморою дають дискомфорт і больові відчуття, часто бувають ускладнення. Пацієнт йде додому і немає постійного нагляду лікаря. Жодна з амбулаторних методик не дасть 100% гарантії на одужання. Задумайтеся, адже оперативне радикальне лікування за допомогою новітньої апаратури дає набагато менше больових відчуттів, ніж класична операція Мілліган-Моргана. Часто у пацієнта є ще й інші проблеми в прямій кишці (анальна тріщина, поліп) і ці патологічні утворення теж можна буде видалити за одну операцію. Пацієнт після операції всього 2 дні в стаціонарі під постійним наглядом, перед операцією проходить повноцінне обстеження та найголовніше – він буде здоровий!
Звертайтеся, чесно відповім на всі Ваші питання і пораджу найприйнятніший спосіб лікування геморою!