
Запор при вагітності
Запор у вагітних жінок
Дуже багато жінок стикаються вперше з проблемою запору під час вагітності.
Для тих, хто страждав їм до вагітності, проблема значно ускладнюється.
Крім існуючих факторів виникнення запору:
- неправильне харчування,
- недостатнє вживання води,
- малорухливий спосіб життя.
У жінок в положенні додаються ще значне ослаблення перистальтики кишечника гормоном вагітності прогестероном і зміною його розташування в черевній порожнині через збільшеної матки з плодом.
У вагітних жінок фізична активність зменшується, часто виникають набряки, що вимагає зменшення споживання води. Багато факторів ведуть до виникнення запору.
Під час вагітності у жінок з генетично слабкої судинною стінкою вперше виникає або прогресує геморой. Запор значно посилює розвиток цієї недуги. Вагітні жінки дуже страждають і потребують допомоги і правильних радах.
Постараюся допомогти Вам, мої хороші, впоратися з цією проблемою.
Максимальний акцент потрібно поставити на харчуванні.
Їжа повинна бути багатою на клітковину. Вона створить обсяг калових мас, потягне на себе воду і простимулює перистальтику кишечника. Багато клітковини міститься в овочах і фруктах. Ці продукти дуже рекомендовано вживати вагітним, так, як вони є ще і кладезью вітамінів, мікроелементів. Якщо вживання фруктів не є проблематичним, то приготування салатів з овочів для багатьох тимчасово затратно. Не треба лінуватися, бо в Ваших руках своє здоров’я і малюка. Влітку і восени досить свіжих овочів, а ось в зимово-весняний сезон у майбутніх мам виникають питання з вибором рецепта салату. Насправді існує безліч смачних і корисних зимових салатів, які я рекомендую заправляти оливковою олією.
Отже, ділюся з Вами ними – вінегрет; салат з морською капустою (можна додавати селеру, моркву); салат із зимовою редькою, селерою і буряком; квашена капуста; корейська морквина (трохи менше спецій додавати); варена буряк з чорносливом; салат зі свіжою капустою, цибулею, зеленню. Для досягнення більшого ефекту на ніч можна випивати склянку кефіру (ряжанки) з висівками, бажано пшеничними. Їх треба попередньо добу настояти, щоб набрякли. Допустима доза висівок в день – від 1 до 6 столових ложок.
Вагітні жінки повинні достатньо вживати рідини, якщо немає набряків звичайно. У кишечнику в нормі відбувається всмоктування води. Якщо пити мало води, то кал буде твердим і невеликим за обсягом. Дуже корисним буде вживати свіжовичавлені соки, особливо гранатовий, готувати морси і компоти з сухофруктів.
Фізична активність повинна бути присутнім у вагітних жінок. Протипоказані силові види спорту, але пілатес, йога, дихальна гімнастика, плавання в басейні дуже вітаються. Особливо хочу зробити акцент на відвідуванні басейну. Навіть коли у майбутніх мам вага сильно пішов в гору, відвідувати басейн їм не буде в тягар. Плавання в басейні покращує кровообіг в нижніх кінцівках, знімає навантаження зі спини і суглобів. Вода дуже добре розслабляє, усуває втому, додає позитивні емоції.
Бажаю Вам і майбутнім малюкам міцного здоров’я!
Коментарів:0