Які камені в жовчному міхурі?

Камені в жовчному міхурі які вони?

Ваш жовчний міхур – це невеликий орган нижче печінки у верхній правій частині живота. Це мішечок, який зберігає жовч, зелено-жовту рідину, яка допомагає травленню. Більшість каменів жовчі утворюються, коли в жовчі надто багато холестерину.

Картини жовчних каменів

Які камені в жовчному міхурі?
Причини за даними публікацій Harvard Health Publications, 80 відсотків каменів жовчі виробляються з холестерину. Інші 20 відсотків каменів у жовчі складаються з солей кальцію та білірубіну.

Невідомо, що саме призводить до утворення каменів у жовчі, хоча існують деякі теорії.
Занадто багато холестерину в жовчі може призвести до появи жовтих каменів холестерину. Ці тверді камені можуть розвинутися, якщо ваша печінка виробляє більше холестерину, ніж може розчинити ваша жовч.

Занадто багато білірубіну в жовчі
Білірубін – це хімічна речовина, яка виробляється, коли ваша печінка знищує старі еритроцити. Деякі стани, такі як ураження печінки та певні порушення крові, призводять до того, що ваша печінка виробляє більше білірубіну, ніж слід. Пігментні камені жовчного міхура утворюються, коли жовчний міхур не може розщепити надлишок білірубіну. Ці тверді камені часто темно-коричневі або чорні.

Концентрована жовч через повноцінного жовчного міхура
Ваш жовчний міхур повинен спорожнити жовч, щоб бути здоровою і нормально функціонувати. Якщо вона не зможе спорожнити вміст жовчі, жовч стає надмірно концентрованою, через що утворюються камені.