Анальні тріщини і які вони бувають

Що ж таке анальна тріщина . 

Хочу розповісти Вам про дуже поширеному захворюванні, з яким стикається кожна третя людина у світі. Проктологи майже кожен день ставить діагноз – анальна тріщина.

Анальна тріщина є пошкодження слизової оболонки прямої кишки.

Вона буває гострої або хронічної:

Гостра тріщина – виглядає як звичайна лінійна рана з рівними і м’якими краями.

 Хронічна анальна тріщина – більш глибока, її краю склерозіровани, вона щільна і має біля основи так званий сторожовий горбок. 

Гостра тріщина без своєчасного лікування, перетворюється в хронічну . Іноді для цього достатньо всього пари місяців. Вкрай рідко гострі анальні тріщини гояться самостійно, без лікування і будь-яких наслідків. 

Існує тріада скарг при тріщині анального каналу. Це біль, кровотеча і спазм анального сфінктера. 

Лікування гострих анальних тріщин – тільки консервативне.                               

Для лікування використовують свічки і мазі з антисептиками і ранозагоювальні препаратами. Також пацієнтові необхідно відкоригувати харчування і обов’язково змащувати маслом обліпихи тріщину до і після стільця. Якщо ви вчасно звернулися до проктолога і виконуєте його призначення, гостра тріщина заживає швидко і безслідно. 

Вилікувати хронічну анальну тріщину набагато складніше.                           

 Відсоток її загоєння медикаментозними засобами мінімальний, але все ж є. В основному потрібно вдаватися до оперативного лікування, а саме иссечению тріщини з додатковою сфінктеротомією.

Я видаляю анальну тріщину за допомогою ультразвукового скальпеля – апарату Harmonic. Ця методика забезпечує надійний гемостаз і мінімізує післяопераційні ускладнення.

Своєчасне лікування гострої хронічної анальної тріщини – це запорука швидкого одужання і повернення до звичного для пацієнта способу життя без болю.

Звертайтеся, і ви забудете про біль і масі незручностей.