Реабілітація після операції з видалення геморою

Реабілітація після геморроідектоміі. 

Проблема геморою дуже близька для багатьох, вирішити її можна тільки радикально оперативним шляхом 

Більшість пацієнтів відмовляються оперуватися, мотивуючи це страхами важкої реабілітації. Масло у вогонь підливають самі страшні розповіді в інтернеті, часом не завжди об’єктивні.

 Скажу чесно, що реабілітація після видалення гемороїдальних вузлів однозначно присутня і больовий синдром під час стільця неминучий. Ступінь вираженості больового синдрому залежить від багатьох факторів: 

  • вибору методу оперативного лікування, 
  • індивідуального больового порогу пацієнта, 
  • розмірів гемороїдальних вузлів і наявності ускладнень, 
  • правильного і коректного призначення після операції знеболюючих препаратів, проносних. 

З цих факторів не можна вплинути на переносимість болю самого пацієнта і розміри гемороїдальних вузлів.  

Вибір адекватного методу оперативного лікування, постійне спостереження за пацієнтом після операції дозволяють значно пом’якшити реабілітацію після операції.

З усіх методик найм’якший реабілітаційний період я спостерігаю після видалення гемороїдальних вузлів за допомогою ультразвукового скальпеля або апарату “LigaSure”.

 Застосування цих методик дозволяє не зашивати рани, а шви це джерело додаткової болю. Після операцій ультразвуком опік навколишніх тканин мінімальний, що зменшує вираженість больового синдрому і прискорює загоєння ран.

Застосування після геморроідектоміі знеболюючих, особливо місцево у вигляді мазей, значно полегшують життя пацієнтам. Багатьом показані проносні препарати, але в розумно граничних дозах. Часті походи в туалет після операції не додають комфорту життя. Всі ці процеси треба контролювати лікаря і спостерігати за пацієнтом до повного загоєння ран.

Як правило період повного післяопераційного відновлення триває від трьох тижнів до місяця.

Бажаю Вам здоров’я, правильного вибору і відсутність страху перед оперативним лікуванням!